Obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat AutyzmuObchody światowego miesiąca autyzmu pn. „Kwiecień miesiącem autyzmu” to wydarzenie odbywające się co roku, którego organizatorem są Placówki Terapeutyczne „Dzieńdoberek” oraz Stowarzyszenie „Synergia”. Do akcji dołączyła również Pogoń Szczecin i Pogoń Szczecin FS, organizując trening dla dzieci i wspólne zwiedzanie stadionu miejskiego im. Floriana Krygiera.

Głównym celem obchodów, jest zwiększenie świadomości społecznej, dotyczącej zaburzeń ze spektrum autyzmu i skierowane jest przede wszystkim do rodziców oraz opiekunów dzieci przed diagnozą, z diagnozą autyzmu, w tym zespołu Aspergera, nauczycieli, pedagogów, terapeutów, fizjoterapeutów, logopedów, a także osób zainteresowanych, które chcą dowiedzieć się czym jest autyzm. W ramach miesiąca wiedzy na temat autyzmu odbywają się wydarzenia, bezpłatne webinary oraz aktywności społeczne, mające na celu uświadamiać wszystkie grupy wiekowe i społeczne, czym jest autyzm. 

Organizatorzy inicjatywy, stając na straży propagowania wiedzy na temat autyzmu zainicjowali akcję związaną ze sportem, która odbiła się szerokim echem wśród szczecińskich klubów, sportowców, służb mundurowych oraz osób amatorsko uprawiających różne dyscypliny sportowe.  Na znak symbolu tolerancji, zrozumienia i szacunku dla autyzmu, granatowo – bordowa społeczność wspiera akcję, organizując zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej, na których wspólnie trenujemy z dziećmi w niebieskich koszulkach z napisem #trenujnaniebiesko.

Wydarzenie otrzymało wsparcie finansowe ze strony Gminy Miasta Szczecin i Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin.