Weekend pełen piłkarskich emocjiPogoń Szczecin Football Schools Cup 2023 już za nami. Podczas dwudniowej imprezy sportowej, zorganizowanej na boiskach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przy ulicy Karłowicza 28, bawiło się z nami przeszło 550 dzieci z terenu całego województwa zachodniopomorskiego.

Impreza była jedną z dwóch eliminacji, w trakcie której najlepsze ekipy turniejów zagwarantują sobie udział w Ogólnopolskim Turnieju Pogoń Szczecin Football Schools o puchar Floriana Krygiera 2023. Turniej rozgrywany był bez klasyfikacji. Podczas turnieju najważniejsza była zabawa i radość wszystkich uczestników eventu. Wynik sportowy zszedł w ten weekend na dalszy plan. Dzieci przede wszystkim miały za zadanie sprawdzić swoje możliwości przy okazji turnieju, zdobyć motywację do dalszego treningu i przeżyć kolejną piłkarską przygodę.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia  https://www.facebook.com/PogonSzczecinFS/videos/1861113724285149 
Galeria zdjęć  https://pogonszczecin.pl/galeria/20230619143022/turniej-psfs-cup-na-zdjeciach

Piłka nożna uczy postaw fair play, zdrowej rywalizacji i poszanowania przeciwnika, przyczynia się do wzajemnej integracji, promowania aktywnego trybu życia, a także wyzwala potężne pokłady determinacji. To aspekty, które niewątpliwie będą miały przełożenie w dorosłym życiu. Dlatego też tak istotne jest, aby młodzi ludzie mieli szansę kształtować osobowości przy udziale ulubionych dyscyplin sportowych. Pogoń Szczecin Football Schools wychodzi temu wyzwaniu naprzeciw.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Miasto Szczecin udział w wydarzeniu był bezpłatny. Organizator przygotował darmowe wyżywienie, wodę, a także puchary, medale z dyplomami dla każdego zawodnika. Partnerem wydarzenia było Pomorze Zachodnie, ZCI Pajos, Pallada Ubezpieczenia, Kibice Razem oraz Selgros. Dodatkowo Partner Medyczny turnieju Doktor Spondylus (Sportpak.pl) zapewnił opiekę ratownictwa medycznego.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i cieszymy się, że możemy na Was liczyć!

Chcesz wiedzieć więcej o szkółce? Marzysz o tym, aby Twoje dziecko realizowało pasję do piłki nożnej i spełniło marzenie o grze w granatowo-bordowych barwach? Nic nie stoi na przeszkodzie, by mogło się to ziścić! Zapraszamy po więcej informacji na stronę https://fundacja.pogonszczecin.pl.