"Tata i ja", czyli rodzinne granie na stadionieW niedzielnym wydarzeniu organizowanym przez Pogoń Szczecin FS uczestniczyło przeszło 100 zespołów, co jest najlepszym dowodem na to, jak wielki entuzjazm wzbudził Event zarówno wśród młodych piłkarzy, jak i ich rodziców i dziadków. Formuła turnieju została przygotowana w ten sposób, by pasja do sportu łączyła pokolenia, a na potrzeby wspólnej integracji zawodnicy zagrali w jednej drużynie. 

 

Każdy zespół wcielił się w rolę jednej z reprezentacji  prosto z Argentyny, Anglii, czy też Japonii. Gry odbyły się w dwóch turach, z podziałem na młodszych, jak i odrobinę starszych adeptów futbolu. Była to już szósta odsłona stałego, cyklicznego przedsięwzięcia organizowanego dla granatowo – bordowej społeczności. Rok temu wystąpiło w nim 80 drużyn, zatem po raz kolejny zanotowaliśmy rekord liczby wyjątkowo usportowionych ekip. 

W trakcie wydarzenia przeprowadzona była kampania informacyjna  dotycząca istotnego wpływu sportu na jakość życia. Bez wątpienia w tym procesie kluczową rolę odgrywa aktywność fizyczna wszystkich grup wiekowych i różnych środowisk społecznych. Wsparcie w tym zakresie zapewnił Partner Medycznych szkółki Doktor Spondylus (Sportpak.pl).
Galeria zdjęć https://pogonszczecin.pl/galeria/20230625193929 

Film z wydarzenia https://fb.watch/ltfPJ13bNV/

Zadanie „Promocja aktywności sportowej w społeczeństwie poprzez organizację turnieju międzypokoleniowego "Tata i ja" (VI edycja) oraz kampanię informacyjną dotyczącą zdrowego stylu życia” jest dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w ramach Programu Sport dla Wszystkich 2023. W toku realizacji zadania zaplanowano również przygotowanie materiału edukacyjnego i informacyjnego dotyczącego upowszechniania sportu i aktywności fizycznej. Będzie to kontynuacja działań z roku 2022 roku realizowanych w ramach Sport dla Wszystkich 2022. 

Organizację turnieju wsparły Pogoń Szczecin, Franc Home Development, ZCI Pajos, Pallada Ubezpieczenia, Kibice Razem oraz Selgros. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom za zaangażowanie w pracy nad przedsięwzięciem.  

Główną ideą wszystkich turniejów organizowanych przez Pogoń Szczecin Football Schools jest promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Istotnym elementem jest również wyrównywanie szans dla wszystkich dzieci i młodzieży w dostępie do różnych form aktywności fizycznej oraz identyfikacja i wspieranie rozwoju talentów sportowych. To misja, która będzie miała przełożenie na całe życie - zarówno w kwestii kształtowania osobowości, jak i kreowania zdrowych nawyków, które winny zostać z nami już zawsze. Sport wzmacnia!