Bieg małego sPortowcaAktywność fizyczna i zdrowy tryb życia odgrywają kluczową rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. Ważne, aby wpajać te wartości już od najmłodszych lat. Dlatego też Pogoń Szczecin FS, wraz z Urzędem Marszałkowskim, organizuje nowe wydarzenie w sportowym kalendarzu imprez dla dzieci pod nazwą „Bieg Małego sPortowca”

Pierwsza edycja eventu odbędzie się już 24 marca (niedziela) o godz. 11:00 na szczecińskich Jasnych Błoniach. Organizując to wydarzenie mamy jeden, wspólny cel – popularyzację aktywności w fizycznej i zdrowego trybu życia wśród najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Nie mniej istotne jest budowanie świadomości i popularyzacja biegania, jako formy aktywnego wypoczynku.

Nie będzie to jednak tradycyjny bieg, ponieważ dołączamy dodatkowy element związany z orientacją w terenie. Jest to alternatywna forma aktywności, polegająca na odnajdywaniu punktów kontrolnych znajdujących się na trasie biegu. Oczywiście będą one zaznaczone na specjalnie przygotowanej mapie, a elektroniczne chipy, które uczestnicy otrzymają na starcie, pomogą w weryfikacji zaliczenia wszystkich punktów.

Najmłodsi wezmą udział w nieco mniej skomplikowanej wersji biegu. Dla nich zostanie przygotowany labirynt, którego pokonanie będzie możliwe wraz z rodzicami. Niech ten dzień stanie się nie tylko sportowym, ale i rodzinnym świętem!

Cieszymy się, że Bieg Małego sPortowca wspiera Pomorze Zachodnie. Po raz kolejny pokazujemy, że wspólnie patrzymy w jednym kierunku, a naszym celem jest budowanie tożsamości regionalnej oraz kształtowanie w młodym pokoleniu wartości zgodnych z duchem sportu.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zapisy będą prowadzone na miejscu, przed rozpoczęciem biegu. Na uczestników będą czekały numery startowe, pamiątkowe dyplomy oraz medale.