Turniej rodzinny "Tata i ja" już ten weekendW najbliższą sobotę 24 czerwca, Pogoń Szczecin Football Schools organizuje na boiskach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży turniej piłkarski z okazji Dnia Ojca. To już szósta edycja przedsięwzięcia "Tata i Ja" i wszystko wskazuje na to, że znów pobijemy rekord frekwencji.

Ideą turnieju jest podjęcie wspólnej, międzypokoleniowej aktywności, która integruje, wzmacnia więzi rodzinne i kształtuje u dzieci pozytywne wzorce aktywnych rodziców i dziadków. W evencie weźmie udział przeszło 100 dwuosobowych drużyn (nie ma już wolnych miejsc dla zainteresowanych udziałem w turnieju), składających się z dziecka i osoby dorosłej. W tym zamierzeniu nie ograniczamy się tylko do ojców. Piłka nożna łączy, a nie dzieli, zatem nasi podopieczni otrzymają wsparcie taty, mamy lub dziadków. Nie mamy wątpliwości, że czeka nas moc sportowych emocji i mnóstwo dobrej zabawy.

Co warte podkreślenia, podczas wydarzenia zaplanowano przeprowadzenie kampanii informacyjnej  dotyczącej istotnego wpływu sportu na jakość życia. Bez wątpienia w tym procesie kluczową rolę odgrywa aktywność fizyczna wszystkich grup wiekowych i różnych środowisk społecznych. W tym zakresie priorytetem będzie merytoryczne uzasadnienie prozdrowotnych, społecznych, edukacyjnych i wychowawczych walorów sportu. Promowana będzie również profilaktyka zdrowia jako najważniejszy element w dbaniu o prawidłowy stan organizmu. Wsparcie w tym zakresie zapewnia Partner Medycznych szkółki Doktor Spondylus (Sportpak.pl)

Nic tak nie cementuje relacji, jak sportowa pasja. Rodzice maluchów wspierają swoje dzieci nie tylko podczas treningów i na turniejach, ale również kopiąc z nimi w piłkę. Dowód? Zapraszamy do weryfikacji w najbliższą sobotę!

Zadanie jest dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w ramach Programu Sport dla Wszystkich 2023.

Organizację turnieju wspiera Pogoń Szczecin, Franc Home Development, ZCI Pajos, Pallada Ubezpieczenia, Kibice Razem oraz Selgros.