Dzień dziecka na sportowo już 2 czerwcaWielkimi krokami nadciąga wyśmienita zabawa, którą organizujemy dla najmłodszych kolejny rok z rzędu. Już 2 czerwca o godzinie 11:00 startujemy na Jasnych Błoniach z festynem rodzinnym "Dzień Dziecka na Sportowo". Przewidujemy moc atrakcji i wiele okazji do szerokich uśmiechów.

"Dzień Dziecka na sportowo" to wydarzenie, które jest kontynuacją działań zrealizowanych w roku 2022 i 2023, kiedy podczas imprez plenerowych spotkaliśmy się mieszkańcami województwa na Jasnych Błoniach w Szczecinie, aby świętować na sportowo dzień dziecka. Również w tym roku zorganizowane zostaną zajęcia sportowe, zabawy ruchowe, zawody, konkursy oraz niespodzianki dla dzieci. Podczas eventu dzieci podejmą wyzwania w strefach tematycznych między innymi ze stacjami sportowymi oraz mini boiskami. W strefie zdrowia drugi rok z rzędu edukować będziemy dzieci i młodzież z zakresu profilaktyki i zdrowego trybu życia. Uczestnicy wydarzenia zmierzą się również z zadaniami dotyczącymi ekologii. Nową częścią eventu będzie strefa rowerowa oraz stoisko informacyjne, w którym dowiemy się między innymi jak atrakcyjne turystycznie jest nasze Pomorze Zachodnie. Wydarzenie rozpocznie się wspólną rozgrzewką, a podczas spotkania prowadzone będą treningi pokazowe oraz animacje.

Zwiastun wydarzenia: https://www.facebook.com/share/v/4qRZYF22w1HpMC9c/

Uczestnicy wydarzenia odbiorą pakiet startowy - kartę zadań oraz okolicznościową, sportową koszulkę. Scenariusz imprezy został tak przygotowany, aby zachęcić dzieci do udziału w licznych wyzwaniach sportowych i edukacyjnych, za które otrzymają specjalną pieczątkę, potwierdzającą wykonanie danego etapu. Za ukończenie kompletu zadań czekać będzie dla wszystkich upominek.

Organizatorem wydarzenia jest Pogoń Szczecin Football Schools. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono Pogoń Basket Szczecin i Pogoń Szczecin Handball. W związku z tym przygotowaliśmy dla najmłodszych zajęcia sportowe z elementami piłki nożnej, koszykówki oraz piłki ręcznej. Sport niejedno ma imię, zatem łączymy siłę i pasję różnych dyscyplin sportowych, by w konsekwencji zaoferować dzieciom najlepszą możliwą rozrywkę. Przed nami zabawy ruchowe, a także rozliczne konkursy i niespodzianki. Szczegóły niech pozostaną na razie tajemnicą, ale gwarantujemy, że... będzie się działo!

Podczas imprezy będziemy licytować rzeczy, a także zbierać środki dla Adasia https://www.siepomaga.pl/adam-orlik, który walczy z poważną chorobą DMD. Otwieramy serca i pomagamy w iście granatowo-bordowym stylu. Bo jak nie my, to kto?

Partnerem eventu „Dzień Dziecka na Sportowo” jest Pomorze Zachodnie. Po raz kolejny wspólnie budujemy tożsamość regionalną i kształtujemy w młodym pokoleniu wartości zgodne z duchem sportu. Organizację imprezy wspiera również Gmina Miasto Szczecin, Stowarzyszenie Kibice Razem, Doktor Spondylus, ZCI Pajos, Pallada Ubezpieczenia, Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Decathlon. Dziękujemy za pomoc i cieszymy się na wspólne wyzwania.

Przed nami znakomita zabawa i już nie możemy się jej doczekać. Serdecznie zapraszamy najważniejszych bohaterów tego dnia, czyli dzieci Dumy Pomorza! Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Radio Eska.