Czas na finały - Ogólnopolski turniej o Puchar Floriana Krygiera 2023Już w najbliższy weekend, 23 - 24 września, odbędzie się finał Ogólnopolskiego turnieju dla dzieci o puchar Floriana Krygiera 2023. Miejscem zmagań młodych piłkarzy będą boiska Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przy Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera przy ul. Karłowicza 28.

W wydarzeniu weźmie udział przeszło 280 dzieci, a turniej będzie miał rangę turnieju ogólnopolskiego, w którym zagrają akademie piłkarskie z Polski – Górnik Zabrze, Gedania Gdańsk, AP Reissa Poznań, Pogoń Szczecin, Pogoń Szczecin FS i wiele innych.  To już ostatni etap z serii rozgrywek eliminacyjnych (Pogoń Szczecin Football Schools Cup 2023 oraz Zakończenie Wakacji 2023), w których wzięło udział przeszło 960 dzieci. Imprezy sportowe zakończyły się bardzo dużym sukcesem zarówno od strony sportowej, jak i organizacyjnej.

Zapraszamy kibiców w sobotę od godziny 11.45 na ceremonię otwarcia turnieju, podczas której zaprezentują się wszystkie drużyny biorące w wydarzeniu. Mecze rozgrywane będą na trzech boiskach wokół stadionu Pogoni Szczecin, a zakończenie sobotnich spotkań zaplanowano na godzinę 18.00. W niedzielę kontynuujemy rozgrywki już od godziny 9.30. Uroczyste zakończenie turnieju odbędzie się tego samego dnia o godzinie 13.30.

Dzięki wsparciu finansowym i organizacyjnym  instytucji oraz partnerów, udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a organizator przygotował darmowe wyżywienie, wodę, medale z dyplomami dla każdego zawodnika oraz wyróżnienia i nagrody indywidualne dla zawodników.

Główną ideą organizowanych turniejów przez Pogoń Szczecin Football Schools jest promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Istotnym elementem jest również wyrównywanie szans dla wszystkich dzieci i młodzieży w dostępie do różnych form aktywności fizycznej oraz identyfikacja i wspieranie rozwoju talentów sportowych.

Projekt realizowany w ramach Programu Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki oraz ze środków Gminy Miasto Szczecin. Organizację turnieju wspierają: firmy OUTLET PARK Szczecin, Wilhelmsen Global Business Services, ZCI Pajos, Pallada Ubezpieczenia, Selgros, Doktor Spondylus (Sportpak.pl), Kibice Razem oraz Pogoń Szczecin S.A. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Radio Eska.
Bardzo dziękujemy wszystkim Partnerom za wsparcie!